pady ETC
img
SZCZOTKA CZY PAD

Przy zakupie maszyny czyszczącej - automatu szorująco-zbierającego lub szorowarki użytkownik zawsze musi dokonać wyboru: czy wyposażyć urządzenie w szczotkę czy też uchwyt do padów (padholder).
Akcesorium to ma bezpośredni wpływ na efekt naszej pracy maszyną, więc decyzja jest bardzo ważna.
Przyjrzyjmy się zatem, jakie są zalety i wady obu rozwiązań: Większa skuteczność czyszczenia padów - cechy te wynikają z konstrukcji materiału, z jakiego wykonane są pady - włókien oraz ścierniwa. Materiał‚ ten jest o wiele skuteczniejszy w usuwaniu zanieczyszczeń od włosia szczotki. Większa wydajność i krótszy czas czyszczenia za pomocą padów - badania wykazały, że na większości posadzek gładkich szczotka zamocowana w maszynie szorującej musi wykonać o połowę większą liczbę obrotów niż pad, aby usunąć to samo zabrudzenie. Możliwość dopasowania twardości pada do określonego typu posadzki - jeżeli na obiekcie znajduje się kilka różnych typów posadzek można stosować różne rodzaje padów. Zakup kilku rodzajów padów jest tańszym rozwiązaniem niż zakup kilku szczotek o różnej twardości.
Wadą padów jest to, że gorzej sobie radzą na posadzkach z głębokimi fugami.
Włos szczotki w trakcie czyszczenia jest w stanie zagłębić się w szczeliny posadzki i wygarnąć zabrudzenie. Dlatego też szczotka jest lepszym rozwiązaniem na bardzo nierównych i szorstkich posadzkach. Pady ścierają się o wiele szybciej niż szczotka o standardowej grubości włosia. Z drugiej strony cena pada jest wielokrotnie niższa od ceny szczotki. Jeśli weźmiemy pod uwagę większą wydajność pracy na padzie oraz przeliczymy wszystkie koszty z tym związane (koszt chemii, czas pracy operatora, zużycie prądu, wody itd.) okaże się, że koszty pracy na szczotce i padzie są porównywalne.